Informacje ogólne
Już od 2008 roku trwa moja wielka przygoda z makijażem permanentnym, która przez przełom tych lat uległa dużej ewolucji jednocześnie przeradzając się w olbrzymią pasję. Zdobyte doświadczenie, liczne szkolenia i ogrom wiedzy w temacie makijażu sprawił, że olbrzymią radością mogę dzielić się z Wami swymi umiejętnościami.
Makijaż permanentny to idealny sposób aby podkreślić naturalne piękno, które kryje się w każdej z nas. Delikatnie zaznaczone brwi, pięknie nasycone usta czy też starannie wyostrzone spojrzenie to pragnienie wielu nowoczesnych i aktywnych kobiet.
Cel, którym są perfekcyjnie brwi, usta i oczy wymaga dużej precyzji, wyobraźni, talentu plastycznego i bardzo ważnej zalety jaką jest doświadczenie zdobywane w trakcie wieloletnich praktyk.
Na czym polega zabieg
Makijaż permanentny ma służyć podkreśleniu urody, wydobyciu naturalnego piękna i zaoszczędzeniu czasu podczas codziennego make-up’u. Zabieg ten w sposób naturalny umożliwia skorygowanie drobnych niedoskonałości urody, np. wyrównanie i podkreślenie linii ust, nasycenie ich koloru, makijaż brwi precyzyjnie reguluje ich łuk, oraz subtelnie je podkreśla. Makijaż permanentny na powiekach nadaje wyrazistości spojrzeniu, optycznie powiększa oczy i ty samym odmładza spojrzenie.
Warto wiedzieć, że na ostateczny efekt pigmentacji wpływ ma wiele czynników. Są nimi czynniki naturalne takie jak rodzaj skóry, jej kondycja, tendencja do przetłuszczania się, jej ukrwienie, wiek oraz czynniki fizyczne takie jak dobór koloru pigmentu, intensywność pigmentacji, zagęszczenie pigmentu w skórze. Podczas spotkania wszystkie te czynniki są dokładnie omawiane tak aby makijaż był optymalnie dopasowany do możliwości skóry. Przed zabiegiem wypełniana jest również ankieta w celu wyłonienia ewentualnych przeciwwskazań.
Makijaż permanentny powinien się utrzymywać w skórze do około 3 lat, w między czasie ulegając stopniowemu wyłuszczeniu, blaknięciu. Jego trwałość jest także cechą indywidualną, nie mniej jednak należy mieć świadomość, że tylko przy bardzo subtelnych stylizacjach istnieje możliwość jego całkowitego zaniku. Aby makijaż ładnie wyglądał przez długie lata należy go odświeżać co 1-2 lata.
Podczas zabiegu omawiam wszystkie te zagadnienia aby makijaż był dopasowywany i spersonalizowany pod moją klientkę.
Brwi – ta okolica twarzy najistotniej wpływa na nasz wizerunek. Jednakże idealny kształt brwi należy do rzadkości ponieważ często brwi rosną niesfornie i zdarzają się w nich braki. Makijaż permanentny jest w takich przypadkach niezastąpiony. Dzięki indywidualnemu podejściu do budowy twarzy można osiągnąć perfekcyjny kształt i kolor brwi.
Metody, które stosuję w makijażu permanentnym brwi:
- Metoda Cienia – polega na wyrównaniu kształtu brwi i podkreśleniu ich koloru, poprzez delikatne lub bardziej intensywne pokrywane ich warstwami cienia. Dzięki tej metodzie możemy uzyskać od delikatnej po mocną stylizację.
- Metoda Ombre – lekka i miękka stylizacja brwi. W tej metodzie w subtelny sposób stosuje się delikatne przejścia między intensywnością nasycenia brwi, tak aby ich początki były delikatniejsze a środek i zakończenie bardziej podkreślone.
- Metoda łączona Combo – stylizację tą najczęściej wykorzystuję przy brwiach posiadających różnego rodzaju ubytki we włosach. Pozwala połączyć atuty puszystego cienia i precyzyjnych włosków w celu uzyskania optymalnie naturalnych i pięknych brwi.
Oczy – Precyzyjne podkreślenie oprawy oczu nadaje wyjątkowej głębi spojrzeniu. Makijaż permanentny powiek to zabieg wręcz wymarzony dla kobiet aktywnych, noszących okulary, dla tych dla których precyzyjny, samodzielny makijaż oczu jest trudny do wykonania.
Metody, które stosuję w makijażu permanentnym powiek:
- Zagęszczenie linii rzęs – bardzo naturalny i subtelny efekt, gęstych i podkreślonych rzęs
- Kreska dekoracyjna – intensywniejsza stylizacja, bardziej graficzna, pięknie podkreślającą dbały i precyzyjny makijaż oczu.
- Kreska dekoracyjna z cieniowaniem – idealne połączenie miękkiej kreski i puszystego cienia, także w różnych wariantach kolorystycznych. Bardzo plastyczna i kreatywna stylizacja, która dodaje spojrzeniu charakteru. Idealna oczu dojrzałych, pozwalająca uzyskać wizualny efekt „liftingu” powieki.
- Kreska na dolnej powiece – idealne i nierozłączne uzupełnienie powyższych stylizacji. Delikatna, miękka i bardzo precyzyjna.
Ostateczny kształt kresek zawsze dobieram do indywidualnych cech budowy powieki.
Usta – to ponadczasowy atrybut kobiecości, który jest idealnym dopełnieniem permanentnej stylizacji. Piękne, kształtne i nasycone kolorem usta to wyjątkowy komfort dla każdej kobiety.
Metody, które stosuję w makijażu permanentnym ust:
- Metoda cieniowania – miękkie cieniowanie koloru do środka ust wraz z zaznaczeniem ich konturu. Metoda ta polega na delikatnym warstwowym nakładaniem na siebie cienia tak aby uzyskać satysfakcjonującą nas intensywność i nasycenie.
- Metoda Baby Doll – pięknie uwydatniająca usta, technika łącząca ze sobą cień i rozświetlenie. Metoda ta polega na bardzo plastycznym cieniowaniu ust tak aby uzyskać efekt ponętnych, pełnych i wypukłych ust. Dodatkowe muśnięcie ust jasnym pigmentem nadaje im efektu trójwymiarowości i lekkości.
Przygotowanie do zabiegu i pielęgnacja po zabiegu
„Płótnem” do makijażu permanentnego jest skóra, tak więc jej dobra kondycja i odpowiednie zadbanie są bardzo istotne dla efektu końcowego zabiegu.
W przypadku brwi najlepiej jest ich nie depilować od 2 do 4 tygodni przed zabiegiem i nie wykonywać henny. Dzięki temu będę miała możliwość idealnego doboru kształtu oraz pigmentu do naturalnej urody.
Należy także unikać opalania się na słońcu i w solarium ok. 2 tyg. przed zabiegiem.
Przed wykonaniem zabiegu należy zatroszczyć się o dobre nawilżanie skóry.
Przed pigmentacją kresek na powiekach należy usunąć ewentualne sztuczne rzęsy.
Odstawić wszelkie odżywki na minimum 1 miesiąc przed zabiegiem.
10-14 dni po zabiegu nie należy nakładać makijażu na okolicę oczu stąd dla większego komfortu dobrym pomysłem jest wykonanie wcześniej min.3 dni henny na rzęsy.
Przed pigmentacją ust należy zadbać o ich dobre nawilżenie i odżywienie. Usta to wyjątkowo delikatne „płótno” więc wszelkie skórki i spękania stanowią istotną przeszkodę dla uzyskania idealnego efektu.
Jeżeli kiedykolwiek wcześniej występowała opryszczka zalecam zabezpieczyć się przed jej nawrotem zażywając Heviran w dawce ok. 800mg/dobę , 3dni przed 3 dni po zabiegu.
Po zabiegu płyny należy spożywać przez słomkę i zminimalizować kontakt jedzenia z ustami.
W okresie gojenia nie należy używać pomadek, błyszczyków do ust innych niż zaleconych przeze mnie.
Zalecenia ogólne po zabiegu
- w dniu zabiegu nie należy zażywać leków i substancji, które rozrzedzają krew, np. aspiryna, ibuprofen, alkohol, kofeina
- miejsce poddane zabiegowi należy traktować ze szczególną ostrożnością i zachowaniem wyjątkowej higieny
- przemywać makijaż 2X dziennie czystą wodą
- unikać silnej ekspozycji na słońce i nie korzystać z solarium przez okres 6 tygodni
- nie korzystać z basenu i sauny przez min. 3 tygodnie
- unikać mechanicznego odrywania strupków
- nie poddawać się zabiegom mezoterapii i ostrzyknięciom toksyną botulinową do 2-3tygodni
- nie poddawać się zabiegom peelingu chemicznego (np. kwasy) przez okres 6 tygodni
Po wykonaniu makijażu permanentnego skóra potrzebuje kilku dni na regenerację. Zwykle proces gojenia trwa od 7 do 10 dni. W pierwszych godzinach po zabiegu skóra może być zaczerwieniona i wrażliwa na dotyk, jest to normalna reakcja na tego typu ingerencję i zwykle ustępuje parę godzin po zabiegu. Bezpośrednio po zabiegu makijaż może sprawiać wrażenie bardzo mocnego, intensywnego ale efekt ten będzie się utrzymywać do momentu zejścia strupków a następnie jego intensywność może się zmniejszyć nawet o 40%. Ostateczny efekt oceniamy po okresie 1,5 miesiąca, czyli po całkowitym wygojeniu się skóry.
W przypadku ust bezpośrednio po zabiegu może pojawić się zasinienie wynikające z działania użytego do zabiegu znieczulenia. Stan ten mija po około 3h.
Przeciwskazania do zabiegu
- ciąża
- infekcje, stany podgorączkowe
- choroby nowotworowe (wymagana konsultacja lekarska)
- anemia, bielactwo, cukrzyca, łuszczyca, hemofilia
- choroby zakaźne, choroby serca, padaczka
- przyjmowanie leków sterydowych, przeciwzakrzepowych, retinoidów i antybiotyków
- stosowanie odżywki do rzęs (na miesiąc przed planowanym zabiegiem należy zaprzestać używania odżywek)
- miastemia, alergia na lidokainę, prylokainę
- stany zapalne skóry powiek lub spojówek ,choroby siatkówki , rogówki oka
- wysypki lub inne przewlekłe choroby skóry wokół oczu (bakteryjne, grzybicze, wirusowe)
Makijaż permanentny to olbrzymi komfort i wygoda. Każda z nas może pięknie wyglądać o każdej porze dnia i nocy.
Zachęcam serdecznie do kontaktu. Zapewniam fachową poradę, indywidualne podejście oraz wykonanie zabiegu z zachowaniem wszelkich standardów bezpieczeństwa.
mgr kosmetolog, linergistka Dorota Stefańska